Zamki i Twierdze:

W trakcie wędrówki po mapie możemy natknąć się na rozsiane tu i ówdzie fundamenty, które stanowią jedyne miejsca na których możemy stawiać nowe zamki lub twierdze. Wystarczy wejść co najmniej jednym Budowniczym na 1 z 4 pól które zajmują fundamenty, z menu w prawym-dolnym rogu ekranu wybrać „Budowanie”, a następnie kliknąć na odpowiedni symbol oznaczający zamek lub twierdzę, w zależności od tego co chcemy zbudować.

Ilość tur potrzebna do wybudowania w/w budynków jest odwrotnie proporcjonalna do ilości Budowniczych którymi rozpoczęliśmy budowanie, tzn.:

1 Budowniczy – 12 tur

2 Budowniczych – 6 tur

3 Budowniczych – 4 tury

4 Budowniczych – 3 tury

6 Budowniczych – 2 tury

12 Budowniczych – 1 tura (żart, żaden oddział nie może liczyć więcej niż 10 jednostek) 🙂


Wieże:

Wieże to obiekty które po wybudowaniu odkrywają nam spory kawałek mapy, oszczędzając nam męczącej eksploracji. Drugim ich atutem jest możliwość szybkiej regeneracji zmęczenia jednostek. W takim przypadku wystarczy wejść danym oddziałem do wieży i odczekać w niej tyle tur ile potrzeba aby w pełni zregenerować jej zmęczenie. W przeciwieństwie do zamków i twierdz jednak wieże nie wymagają fundamentów tylko możemy je stawiać praktycznie gdzie popadnie. Wystarczy z menu w prawym-dolnym rogu ekranu wybrać „Budowanie”, a następnie kliknąć na odpowiedni symbol oznaczający wieżę. Podobnie jak w przypadku zamków i twierdz, ilość tur potrzebna do wybudowania wieży jest odwrotnie proporcjonalna do ilości Budowniczych którymi rozpoczęliśmy budowanie, tzn.:

1 Budowniczy – 4 tury

2 Budowniczych – 2 tury

4 Budowniczych – 1 tura


Drogi i mosty:

Aby oszczędzić czas i przyspieszyć eksplorację niektórych ciężkich do pokonania terenów bądź zbudować sieć połączeń pomiędzy naszymi zamkami i twierdzami możemy za pomocą Budowniczych stawiać drogi. Wystarczy wybrać „Budowanie” z menu prawym-dolnym rogu ekranu, a następnie kliknąć opcję „Droga”, a Budowniczego natychmiast otoczą niebieskie strzałki oznaczające w którym kierunku możemy wybudować kawałek drogi. W danej turze możemy zbudować tyle drogi ile pozwala nam na to ilość PA Budowniczego. Radziłbym jednak nie nadużywać tej opcji, ponieważ możemy ułatwić przeciwnikowi dojście od jednego budynku do drugiego w przypadku kiedy ten znajdzie się na naszych ziemiach. Opcja budowania drogi służy również do budowania mostów, które możemy stawiać jedynie w miejscach gdzie na rzece znajduje się bród, czyli pas wody wyróżniający się jaśniejszym odcieniem. Wystarczy podejść do krawędzi brodu Budowniczym i wybrać w/w opcję, a tak samo jak w przypadku budowania drogi otoczą go niebieskie strzałki pokazujące w którym kierunku możemy poprowadzić most.